השמלה השחורה הקטנה

9:03:00 PM

אחרי הפוסט הקודם על השמלה השחורה והלא קטנה, חשבתי שראוי לעבור לקלאסיקה הגדולה מכולן: השמלה השחורה הקטנה. 
תחת הערך "little black dress" בויקפדיה נכתב:
"A little black dress is an evening or cocktail dress, cut simply and often quite short"


המונח והמוצר הוטבעו על ידי הגדולה מכולן: גבריאל קוקו שאנל. 

התמונה מימין לקוחה מויקיפדיה; האיורים של הגב' שאנל לקוחים מכאן

אנקדוטה קטנה לרגל יום השואה: בימי מלחמת העולם השניה המשיכו עסקיה של הגב' שאנל לשגשג בזכות קהל לקוחות חדש: נשות הקצינים הנאצים. בנוסף, הכירה הגב' שאנל מאהב נאצי צעיר. לאחר שהמלחמה הסתיימה ובפריז נידו בחוצות העיר את כל מי ששיתף פעולה עם הנאצים, נחשדה הגברת הראשונה של עולם האופנה בקשירת קשר בזמן המלחמה והוזמנה לחקירה. בסופו של דבר היא לא הועמדה לדין בזכות התערבות גורם בכיר בממשל (יש האומרים צ'ר'ציל עצמו) וכבודה ומפעלה ניצלו בשן ועין.

השמלה השחורה הקטנה קיבלה הרבה מאוד משמעויות, ובעיקר התקצרה מאוד עם השנים. אין אישה שלא מחזיקה לפחות שמלה אחת כזאת בארון. אבל לא כל אחת יכולה להרשות לעצמה ללבוש Total black וביניהן גם אני. אם אני לא רוצה להראות כמו פליטה מהאודישנים של "דמדומים" אני חייבת לשלב את השמלה השחורה עם קצת צבע. לכן בשני הלוקים שבחרתי להציג שברתי את השחור עם פריט צבעוני דומיננטי שמאזן את המראה השחור. 


שמלה של אלף אלף, נעליים של United nude, שרשרת של מנגו (ישנה מאוד), עליונית של נופר גלפזשמלה של שרון ברונשר, נעליים של שני בר, גרביון מתנה שקיבלתי מלונדון, טבעות של תכשיטי מילר והגר סתת. 

אחת התמונות המפורסמות ביותר של השמלה השחורה היא התמונה של אודרי הפבורן בסרט "ארוחת בוקר בטיפאני" לבושה בשמלה שחורה של ג'יבנשי. 


אנקדוטה מעניינת נוספת למוצאי יום השואה: בזמן מלחמת העולם השניה התגוררה הילדה אודרי בהולנד. משפחתה של אודרי הצטרפה למחתרת שנלחמה בכובש הנאצי ודודה אוטו אף הוצא בשל כך להורג על ידי הנאצים. בגיל 13 הצטרפה אודרי בעצמה למחתרת והפכה לשליחה שלה. 

ביום כזה קשה לי להפרד מכם בברכת "המשך שבוע מקסים", ונראה לי מתאים יותר להפרד בברכת המשך שבוע שפוי עד כמה שאפשר. 

 אגב, למי שמעוניין, בחיפוש חומרים לפוסט הזה נתקלתי בלא מעט פוסטים מעניינים על השמלה השחורה הקטנה כמו למשל זה


You Might Also Like

0 תגובות

טופס יצירת קשר